2ZŠ 2023

(13) Valentýnský týden

By 8. 5. 2023 15 května, 2023 No Comments


Číslo projektu: JAK 13
Aktuální počet hlasů

ZŠ profesora Josefa Brože, Vlachovo Březí, okr. Prachatice

Název projektu: Valentýnský týden

Klíčová oblast proměny: rodina

Komenského myšlenka:

  • Vzdělávání mysli bez vzdělávání srdce není v podstatě žádné vzdělávání.
  • Vše na tomto světě se dá napravit jedině láskou, jinak to není možné.

Anotace projektu:

Že je Valentýn svátkem zamilovaných, ví asi každý, ale málokdo zná pět jazyků lásky. Valentýn jimi jistě mluvil. A proto my, žáci 9. A, jsme se rozhodli, že je našim spolužákům představíme.
V rámci valentýnského týdne jsme si na každý den vybrali jeden z pěti jazyků lásky. Formou plakátů na nástěnkách, aktivit ve škole během dne a soutěžních úkolů na Valentýnské Google učebně se mohli žáci aktivně zapojit do soutěží a projevit si lásku konkrétním jazykem lásky.
Přímo na den svátku svatého Valentýna 14.2. jsme nacvičili pásmo písní, scének a soutěží o sv. Valentýnovi a 5 jazycích lásky (slova ujištění, přijímání darů, pozornost, služba a fyzický kontakt) podle Garyho Chapmana, které jsme předvedli postupně všem třídám 1. i 2. stupně.
Navázali jsme tak na myšlenky J.A. Komenského:

„Vzdělávání mysli bez vzdělávání srdce není v podstatě žádné vzdělávání.”
„Vše na tomto světě se dá napravit jedině láskou, jinak to není možné.”
Tradičně u nás ve škole probíhá projekt: Od Barborek do Tří králů, kdy si připomínáme sv. Barboru, sv. Mikuláše, sv. Lucii, tři krále a příští rok třeba znovu i sv. Valentýna a 5 jazyků lásky.

Naším poselstvím je: Mějte se rádi celý rok, nejen na Valentýna.

Mnoho žáků, učitelů a rodičů slyšelo o 5JL poprvé a během týdne, kdy jsme se jednotlivými jazyky zabývali a dorozumívali bylo téměř nemožné vyhnout se sv. Valentýnovi a 5JL (zvláště při 40 min. pásmu, které bylo upraveno zvlášť pro 1. st. a 2. st.). Skrze děti se s 5JL seznámili i někteří rodiče. Protože projekt měl dobré ohlasy, je možné, že příští rok se bude realizovat opět v rámci rozšířeného projektu “OD BARBOREK DO VALENTÝNA” už ale s jinými žáky.

 

Odkazy: