2ZŠ 2022

Na kafe s Komenským

By 14. 5. 2022 25 května, 2022 No Comments


Celkový počet hlasů: 60

Klub JinAK Pavučina o.p.s.

Název projektu: Na kafe s Komenským

Klíčová oblast proměny: Vzdělání

Komenského citát: „Chop se všech příležitostí, jež ducha zbystřují. Ať nemine bez užitku žádná chvíle procházky, ani oběda či večeře, ani žádného…“

Anotace projektu:
Na kafe s Komenským jsme pozvali především učitele ze základní školy, kam chodíme (většina z nás chodí do 11. ZŠ Jiřího z Poděbrad ve FM) a to u příležitosti Dne učitelů.
Připraveným programem, dobrou kávou a dobrůtkou jsme jim chtěli udělat radost, poděkovat jim za jejich práci a potěšit je. Akce byla otevřená a zvali jsme na ni i naše blízké a přátelé. Při kávě a dobrůtce si mohli vyslechnout citáty J. A. Komenského z oblasti Vzdělávání, zahráli jsme divadelní zpracování Komenského života: „Komenského timeline, aneb J.A.K. šel život“, do něhož jsme interaktivně zapojili i diváky (naučili se a pochopili význam Komenského citátu: „Škola je dílnou lidskosti, nikoli mučírnou ducha“). Písničkou Dobrý jsme vyjádřili základní myšlenku J.A.K., naši chuť ji naplňovat a motivovat i jiné k tomu, abychom měnili svět (sebe a své okolí) k lepšímu. Zábavnou formou jsme diváky přezkoušeli z toho, co se během představení naučili – zahráli jsme si s nimi interaktivní pexeso. Na klavír nám zahrála ukrajinská dívka, která musela odejít za svého domova před válkou a našla, i se svou rodinou, útočiště ve FM. Na závěr jsme učitelům popřáli ke Dni učitelů a obdarovali je knihou Jana Hábla „Lidskost není docela ztracena“. Nepedagogové, kteří přišli, od nás dostali jako malou upomínku záložku s citátem J.A.K.