1ZŠ 2022

Amosova stezka aneb po stopách Jana Amose Komenského

By 14. 5. 2022 25 srpna, 2022 No Comments


Celkem 411 hlasů

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?


Celkový počet hlasů: 410

ZŠ Vysoké Mýto, Knířov, p.o.

Název projektu: Amosova stezka aneb po stopách
Jana Amose Komenského

Klíčová oblast proměny: rodina, vláda, vzdělanost, média, podnikavost, víra, umění

Komenského myšlenka: Stěžejní myšlenkou celého projektu bylo naplnění myšlenky Komenského „vzdělávání hrou a prožitkem.“

Anotace projektu:
Naším školním projektem je zážitková stezka dlouhá cca 2 km, která začíná na konci Vysokého Mýta a končí v osadě Knířov u naší základní školy. Jedná se o stávající lipovou alej. Umístili jsme zde 12 panelů s informacemi o jednotlivých etapách života Jana Amose Komenského (JAK) a jeho význačnými a nadčasovými myšlenkami. Pomocí diskuze s našimi žáky jsme se snažili převést vybrané citáty JAK do „dnešního jazyka“ tak, aby byly pochopitelné i pro mladší děti.
Vedle jeho životních milníků obsahuje každý panel tematické úkoly pro starší i mladší děti, aby se při procházce v přírodě nejenom dozvěděly něco nového, ale zároveň se i pobavily. Správnost odpovědí si poté mohou návštěvníci ověřit na konci stezky vyluštěním tajenky, která je dovede na místo s uschovanými odměnami a „vzkazníkem“ pro zanechání pozdravu/zprávy/ dojmů. Všechny panely doplňují krásné ilustrace našich žáků.
Na samém konci stezky čeká poutníky relaxační „růžový palouček“ a také venkovní výstava plakátů Komenského Timeline a ilustrovaných citátů, vytvořených v rámci projektu Komenský 2020.

Odkazy:

Video